Samorząd Województwa Pomorskiego, na Targach „Wiatr i Woda" w Warszawie otrzymał od Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego oraz Polskiego Związku Żeglarskiego Nagrodę „Przyjaznego Brzegu" za rok 2018

Nagroda ta została przyznana za publikację przewodnika kajakowego po Pomorskich Szlakach Kajakowych i jednocześnie za kompleksowe podejście i realizację sieci szlaków kajakowych w województwie pomorskim. O nagrodę mogły ubiegać się inwestycje, takie jak: mariny i przystanie jachtowe, stanice kajakowe oraz przedsięwzięcia związane z zagospodarowaniem  i znakowanie szlaków wodnych, a także inicjatywy koncentrujące się na promocji polskich szlaków wodnych, w tym różnego rodzaju wydawnictwa.

Wieloletnia tradycja Konkursu dowodzi, że w Polsce jest wiele nabrzeży, miejsc i inicjatyw, które dzięki zaangażowaniu pasjonatów, inwestorów jak i dzięki wizjonerskim gospodarzom polskich, gmin, miast i wsi, przeżywa swój renesans, stanowiąc obowiązkowe pozycje na mapach turystycznych, polskich szlaków wodnych. Jesteśmy dumni i szczęśliwi. To efekt naszej pracy i zaangażowania całego pomorskiego środowiska kajakowego. Dziękujemy.

Targi „WIATR i WODA", które odbyły się w dniach 28 lutego – 3 marca 2019 r. w Warszawie, są największą imprezą wystawienniczą branży i sympatyków żeglarstwa, jachtingu motorowego, kajakarstwa, windsurfingu oraz nurkowania w Polsce i jednym z większych wydarzeń na rynku europejskim. Swoje produkty prezentuje tu kilkaset firm oferujących sprzęt i akcesoria ze wszystkich dyscyplin aktywnego wypoczynku i sportów związanych z wodą. Ekspozycji wystawców towarzyszą spotkania z największymi gwiazdami sportów wodnych: olimpijczykami, zawodnikami regatowymi, podróżnikami i odkrywcami.  

Na targach promowane były szlaki turystyczne, czartery, akweny żeglarskie, mariny oraz ciekawe miejsca do uprawiania sportów wodnych. Nie zabrakło sprzętu do nurkowania, kajakarstwa i windsurfingu. Jak co roku w programie targów zaplanowany był Dzień Kajakarza. Miłośnicy wiosłowania mogli liczyć na rozległy plan prelekcji i spotkań w różnych jego odsłonach - od sielankowego pływania leniwą rzeką, przez igraszki na morskich falach, a skończywszy na sporej dawce adrenaliny na „białej wodzie".

Photo gallery