„Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Brdy i Zbrzycy" – Gmina Brusy w miejscowości Męcikał oraz Czernica wykonała przystanie kajakowe służące turystyce wodnej wraz z zagospodarowaniem terenu

Brda jest obecnie bardzo dobrze przygotowana na przyjmowanie kajakarzy. Rozbudowana infrastruktura turystyczna w postaci ośrodków wypoczynkowych, przystani wodnych i prywatnych pól biwakowych sprawia, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dodatkowo w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Brdy i Zbrzycy" – Gmina Brusy w miejscowości Męcikał oraz Czernica wykonała przystanie kajakowe służące turystyce wodnej wraz z zagospodarowaniem terenu. Zakres prac inwestycyjnych obejmował m.in. budowę pomostów, wiat, suszarek na kajaki oraz parkingów, zaplecza sanitarnego.

Spływ kajakowy w środkowym odcinku rzeki jest stosunkowo łatwy do przepłynięcia, świetnie oznakowany i jest niesłychanie urokliwy. Brda zaniesie Was na piękne, duże jeziora. i poprowadzi przez nieprzebrane lasy. Rzeka na tym odcinku graniczy z Narodowym Parkiem „Bory Tucholskie". Nowicjuszowi Brda pozwoli zakochać się w kajakarstwie bez pamięci. Szlak Brdy uważany jest za łatwy. Na trasie napotkamy niewiele przeszkód, dlatego też rzeka ta (a w szczególności jej część środkowa), wprost idealnie nadaje się na spływ rodzinny, lub pierwsze doświadczenia z kajakiem.

Photo gallery