Dla poprawienia komfortu przemierzania kolejnych kilometrów szlaku wodnego z wiosłem w ręku dokonano konserwacji i rewitalizacji dna jeziora w okolicy mostu w Ręboszewie.

Ręboszewo to wieś, położona pomiędzy jeziorami: Małe Brodno i Wielkie Brodno, w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej, na trasie Drogi Kaszubskiej oraz szlaku wodnego: „Kółko Raduńskie". Jezioro Wielkie Brodno to wyjątkowo ciekawy, choć mało znany zakątek Pojezierza Kaszubskiego. Przez akwen przebiega rzeka Radunia, która łączy ze sobą inne kaszubskie jeziora regionu, tworząc w tym miejscu niezwykły szlak kajakowy liczący ok. 37 km. Tak więc kajakowa przygoda na tym odcinku może potrwać co najmniej dwa dni. I tak od południa Jezioro Brodno Wielkie łączy się z jeziorem Ostrzyckim, a dalej z jeziorem Potulskim. Natomiast od północy łączy się kolejno
z jeziorami: Brodno Małe oraz Kłodno – i tutaj z jeziorem Białym oraz z jeziorem Raduńskim Dolnym i dalej z Raduńskim Górnym. Charakterystyczne dla większości jezior „Kółka" są strome, trudno dostępne brzegi, przez co spore odcinki szlaku są słabo zagospodarowane i wyjątkowo dzikie. Jednocześnie jest tu wiele ośrodków wypoczynkowych oraz przystani gdzie można odpocząć od wiosłowania, zjeść posiłek i zregenerować siły.

Dla poprawienia komfortu przemierzania kolejnych kilometrów szlaku wodnego z wiosłem w ręku dokonano konserwacji i rewitalizacji dna jeziora w okolicy mostu w Ręboszewie. W ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni" udrożniono tor wodny likwidując powstałe tam wypłycenia i tym samym poprawiono warunki bezpieczeństwa użytkowników szlaku Kółka Jezior Raduńskich.

Photo gallery