Kaszubskie Kajaki Wypożyczalnia Sprzętu Rekreacyjnego Paweł Marszk

Kaszubskie Kajaki Wypożyczalnia Sprzętu Rekreacyjnego Paweł Marszk

Adres:

Raduńska 4a, 83-307 Kiełpino

Telefon:

883 417 530

E-mail:

info@kaszubskiekajaki.pl

WWW:

http://www.kajaki-radunia.pl/

Okres działania:

I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI, XII

Obsługiwane rzeki:

Bukowina, Kółko Jezior Raduńskich, Łeba, Łupawa, Martwa Wisła i wewnętrzne wody Gdańsk, Motława, Radunia, Słupia, Szkarpawa i Wisła Królewiecka, Wda, Wierzyca, Wietcisa

Jeżeli aktywny wypoczynek to coś czego szukasz na Kaszubach. To dobrze trafiłeś! Kaszubskie Kajaki znad Raduni oferują nowoczesne kajaki na spływy wszystkimi rzekami Kaszub – w tym spływy kajakowe rzeką Radunia. Jednak ze względu na lokalizację w sercu Kaszub specjalizujemy się głównie w organizacji spływów indywidualnych i zorganizowanych na rzece Raduni oraz po jeziorach Kółka Raduńskiego. Ponadto często można nas spotkać na rzekach Szwajcarii Kaszubskiej takich jak: Łeba, SłupiaŁupawa czy Bukowina.

Oferujemy szeroką gamę spływów, od kilkugodzinnych przez jednodniowe aż do kilkudniowych. Dzięki naszemu 10-letniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie znaleźć coś dla każdego kto chce skorzystać z wypoczynku nad wodą. W naszej ofercie mamy spływy o różnym poziomie trudności: od bardzo łatwych do ekstremalnych. Jeżeli jednak będziesz miał indywidualny pomysł na spływ to istnieje możliwość wyboru fragmentu rzeki oraz czasu trwania spływu. Naszym flagowym odcinkiem jest Górna Radunia. Trasa zaczyna się w turystycznej miejscowości Ostrzyce, a kończy w naszej bazie w Kiełpinie.

Kaszubskie Kajaki dbają o bezpieczeństwo uczestników spływów, dlatego obowiązkiem jest używanie kamizelki asekuracyjnej. W przypadku trudniejszych i bardziej wymagających odcinków rzeki dla kajakarzy udostępnione są specjalne kaski kajakowe, które chronią głowę przed otarciami i obrażeniami. Przed każdym spływem wypożyczający kajaki zostają poinformowani o charakterze i przebiegu trasy spływu.

Baza Kaszubskich Kajaków zlokalizowana jest bezpośrednio nad Radunią (posiadamy 700 metrów linii brzegowej). Większość spływów na Raduni, zaczyna się lub kończy w naszej bazie. Dwie wiaty, pomost, stoły, ławki, miejsce na ognisko i grilla oraz toaleta umożliwiają miłe spędzenie czasu przed oraz po zakończeniu spływu. Na terenie Kaszubskich Kajaków istnieje możliwość rozbicia namiotów.